راهنمای دریافت نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه

دسته بندی: اخبار سایت

1348/10/11
6602
500
نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای را از کجا تهیه کنیم؟
راهنمای دریافت نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه

 

آیا با نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای آشنایی دارید؟ چگونه می توان به جدیدترین و موثق ترین نمونه سوالات آزمون کتبی، آنلاین و عملی فنی حرفه ای دست یافت؟ در ادامه قصد داریم تا نه تنها به این سوالات پاسخ دهیم، بلکه مهم ترین نکات مربوط به نحوه دانلود، مطالعه و ویژگی های نمونه سوالات استاندارد را مطلع شویم.

 

نحوه دانلود نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای

آزمون های ادواری با وجود آنکه در مقایسه با بسیاری از آزمون های دیگر از دشواری چندانی برخوردار نیستند، اما به دست آوردن نمره قبولی برای برخی از داوطلبان آن با مسائل خاص خود همراه است. از جمله این مسائل، عدم آشنایی با نحوه طراحی سوالات در مراحل مختلف اعم از کتبی، آنلاین یا عملی می باشد.

دلیل اهمیتی که در پاسخ دادن به این وجود دارد نیز به نتیجه آن، یعنی قبولی در آزمون و اخذ گواهینامه مهارت بر می گردد. بنابراین، بسیار مهم است که متقاضی بتواند نمره مجاز را کسب کرده و به مرحله بعدی برود. پر واضح است که در صورت آشنایی قبلی با سوالات آزمون فنی حرفه ای، نگرانی های این زمینه کاش یافته و می توان با خیال راحت تری در امتحان حاضر شد.

 

چه کسانی باید نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای را مطالعه کنند؟

ممکن است این سوال برای شما هم مطرح شود که چه افرادی می توانند از نمونه سوالات آزمون فنی حرفه ای استفاده کنند. بدیهی می باشد که تمام افرادی که قرار است به نحوی گواهینامه پایان دوره فنی حرفه ای را دریافت نمایند، باید که به نمونه سوالات دسترسی داشته و به تمرین آن ها بپردازند. اما اگر بخواهیم این اشخاص را دسته بندی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آن دسته از افرادی که در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای کسب مهارت کرده اند.

تمامی مهارت آمزان نهادها یا موسسات کارآموزی آزاد بخش خصوصی

داوطلبانی که قرار است در آزمون های ادواری شرکت کنند

دانش آموزان در حال تحصیل هنرستان های کار دانش

مدرسان و مربیان آموزش فنی و حرفه ای

 

نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای شامل چه رشته هایی می شود؟

همانطور که می دانید آزمونهای ادواری فنی حرفه ای به طور کلی در چهار گوشه دسته بندی می شوند. این خوشه ها عبارتند از از خوشه خدمات، خوشه صنعتی، خوشه کشاورزی، و خوشه فرهنگ و هنر.

به همین ترتیب، در هرکدام از این پوشه ها چندین رشته جای گرفته و برای متقاضیان آن ها مهم است تا نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای و شیوه پاسخگویی به آنها مطلع شوند. برای اطلاع از اینکه نمونه سوالات مربوط به کدام رشته ها می باشد، جدول زیر را می‌توانید مرور کنید.

البته رشته‌های درج شده در جدول زیر تنها  تعدادی از رشته های موجود هستند.

نمونه سوالات آزمون پیرایشگر موی زنانه نمونه سوالات آزمون حسابدار حقوق و دستمزد آشپز نمونه سوالات آزمون نمونه سوالات آزمون پیرایشگر ابرو و صورت زنانه
نمونه سوالات آزمون حسابدار عمومی پیشرفته نمونه سوالات آزمون راهنمای موزه نمونه سوالات آزمون سرپرست دبیرخانه و بایگانی نمونه سوالات آزمون کاربر گرافیک رایانه ای با Draw Corel
 نمونه سوالات آزمون ترمیم کننده مو (مردانه) نمونه سوالات آزمون آشپز هتل درجه 2 نمونه سوالات آزمون مسئول دفتر نمونه سوالات آزمون کمک حسابدار نمونه سوالات آزمون 

 

نمونه سوالات آزمون

ماشین ابزار کار درجه 2

نمونه سوالات آزمون

لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی

نمونه سوالات آزمون

نقاش خودرو درجه 2 

نمونه سوالات آزمون

تعمیرکار سیستم های تعلیق خودروهای سبک (جلوبندی ساز) 

نمونه سوالات آزمون تراشکار نمونه سوالات آزمون

در و پنجره ساز چوبی 

نمونه سوالات آزمون

جوشکار گاز درجه 2

نمونه سوالات آزمون

سرویسکار خودرو 

نمونه سوالات آزمون

فرزکار

 نمونه سوالات آزمون

لوله کش و نصاب تاسیسات تهویه مطبوع ساختمان

نمونه سوالات آزمون

جوشکارسازه های فولادی با فرآیند SMAW 

نمونه سوالات آزمون

سازنده کاشی سنتی

 

نمونه سوالات آزمون مکانیک تراکتور و تیلر نمونه سوالات آزمون کشتکار گلخانه های خاکی  نمونه سوالات آزمون تولیدکننده فرآورده های تخمیری(ماست) کارگر فضای سبز نمونه سوالات آزمون (باغبان)
نمونه سوالات آزمون کاربر گیاهان دارویی نمونه سوالات آزمون سازنده نقل و نبات و شکرپنیر نمونه سوالات آزمون سوهان پز نمونه سوالات آزمون تولید خانگی میوه های خشک

 

نمونه سوالات آزمون نقاشی روی شیشه کریستال و سرامیک با آب طلا نمونه سوالات آزمون فروشنده طلا و نقره و جواهر نمونه سوالات آزمون معرق کار الیاف گیاهی نمونه سوالات آزمون تکه دوز با چرخ
نمونه سوالات آزمون نقاشی روی نمای مفید داخل ساختمان ( نقاش دیواری ) نمونه سوالات آزمون طراح طلا و جواهر با رایانه مقدماتی نمونه سوالات آزمون معرق منبت کار صدف و چوب درجه نمونه سوالات آزمون چاپ باتیک
نمونه سوالات آزمون نقش برجسته کار سفال نمونه سوالات آزمون ملیله ساز فلزات قیمتی نمونه سوالات آزمون گلیم باف  نمونه سوالات آزمون سرمه دوز تزئینی

 

نمونه سوالات آزمون عملی فنی حرفه ای به چه شکل هستند؟

بعد از اینکه متقاضیان در آزمون کتبی ادواری موفق به کسب نمره مجاز شدند، نوبت به شرکت در آزمون عملی می رسد. این آزمون همانطور که از نام آن ها بر می آید، با هدف محک زدن میزان تسلط فرد بر مهارت مورد نظر به شکل عملی برگزار می شود.

از آنجا که بیشترین تاثیر، یعنی حدود 70 درصد نمره کل قبولی را نمره عملی تشکیل می دهد، آن را می توان مهمترین مرحله برای داوطلبان تعبیر کرد. با این وجود، بسیاری از این افراد آشنایی زیادی به سوالات پیش روی خود نداشته و به همین دلیل دچار استرس می شوند. بسته به رشته ایی که در آن شرکت می کنید، روش آزمون متفاوت خواهد بود.

بهتر است که قبل از ورود به مرکز جهت شرکت در آزمون رشته خود، نمونه سوالات آزمون عملی فنی حرفه ای را دریافت کنید.

 

نحوه مطالعه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای

گرچه فراهم کردن نمونه سوالات آزمون ادواری فنی حرفه ای از اهمیت بسزایی برخوردار است، اما نحوه مطالعه و مرور آن را می توان مهمتر از آن شمرد. برخی از داوطلبان با آنکه سوالات حرفه مورد نظر خود را تهیه می کنند، خواندن آن را به روزهای پایانی واگذار کرده و یا برای آن برنامه خاصی ندارند.

سعی کنید که خود را در جلسه آزمون تصور کنید و متناسب با شرایط حاکم از قبیل زمان و سطح دشواری سوالات، به پرسش ها پاسخ دهید. همچنین، اگر به سوالی پاسخ اشتباه می دهید، اول از هر چیز پاسخنامه تشریحی آن را مطالعه کنید. بعلاوه، بهتر است که این سوالات را علامت گذاری کرده تا بعدا دوباره به مرور آن ها بپردازید. چرا که در صورت مرور نکردن احتمال فراموشی شان بسیار زیاد خواهد بود.

 

نکته مهم دیگر آنکه، اگر خود را برای آزمون کتبی یا آنلاین فنی حرفه ای آماده می کنید، حتما به روش زماندار تمرین کنید. چرا که این مراحل از آزمون دارای محدودیت زمانی بوده و اگر نتوانید آن را کنترل کنید، دچار مشکل خواهید شد.

 

ویژگی نمونه سوالات آزمون فنی حرفه ای

مسلما با یک جستجو در اینترنت می توان به حجم عظیمی از نمونه سوالات آزمون کتبی، آنلاین یا عملی فنی حرفه ای دست یافت و تنها با پرداخت یک هزینه در اسرع وقت به ان ها دست یافت. اما مسئله آن است که نمی توان به همه این مرجع ها اعتماد کرد و ممکن است حتی باعث اتلاف وقت و هزینه ما گردد. بدین منظور ما در ادامه چند ویژگی مهم در مورد ویژگی های نمونه سوالات با کیفیت آزمون ادواری فنی حرفه ای را بیان می کنیم.

سوالات اصلی که از آزمون های گذشته برداشت شده اند در اولویت می باشد. گرچه سوالات تالیفی نیز بدون تاثیر نخواهند بود.

نمونه سوالات از منابع اصلی و جدید تهیه شدند. سعی کنید سوالاتی را مطالعه کنید که مربوط به جدیدترین ازمون های اخیر هستند. چرا که با تغییر روند طراحی سوالات، در صورت خواندن منابع قدیمی، بازدهی مورد انتظار را نخواهید داشت.

 

برای آشنایی بهتر با نمونه سوالات آزمون عملی فنی حرفه ای توصیه می کنیم که با افرادی که قبلا این ازمون را پشت سر گذاشته اند نیز مشورت کنید و از آن ها در مورد نحوه برگزاری آزمون رشته خود راهنمایی بگیرید.

 

نمونه سوالات آزمون های فنی حرفه ای را از کجا دانلود کنیم؟

 

ما در آزمونیا به روزترین سوالات را آماده کرده ایم، برای دستیابی به سوالات فنی حرفه ای و ادواری فنی و حرفه ای کافی است در صفحه اول سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

اگر تست های مورد نظر خود را پیدا نکردیدد برای ما پیام بگذارید تا در اسرع وقت برایتان محیا کنیم ...

ثبت نظر

نظرات ثبت شده